KLEEMANN

KLEEMANN DESIGN : YENİ KABİN & KAPILAR

Asansör sektörünün güvenilir ve lider ismi Kleemann’ın, yepyeni tasarımları. Dünyaca ünlü Alman markası; fütüristik, modern ve klasik tasarımlarıyla asansör dünyasına farklı bakış açıları getiriyor.Kleemann, asansörde sınırları yeniden çiziyor…

Kleemann, eşsiz bir asansör konforu yaratan ve estetiğin farklı boyutlarını gözler önüne seren yeni tasarımlarıile sınırların ötesine geçiyor. Asansör dünyasında çığır açan tasarımların hedefi, asansör kullanıcılarına farklı algılar sunarken, konfor standartlarıyla birlikte estetik düzeyini de yukarıya taşımak… Kleemann’ın son tasarımları, ünlü otomobil tasarımcısı Andreas Zapatinas’ın imzasını taşıyor. Fütüristik, modern ve klasik olmak üzere 3 ayrı çizgiyi yansıtan tasarımlar, uygulanacak binanın yapısına ve tarzına değişik bir hava katıyor.Dünyaca ünlü tasarımcı Andreas Zapatinas imzalı tasarımlar…

Dünyanın önde gelen otomobil markaları için tasarladığı modeller ile büyük beğeni kazananAndreas Zapatinas, Kleemann Design ekibi için asansör kavramını yeniden yorumluyor.Zapatinas’ın tasarımları asansörde yepyeni bir tarz yaratmakla kalmıyor, fonksiyonelliği de maksimum şekilde kullanıyor. Her asansör kullanıcısının ihtiyaçlarına göre özel çözümler üretiyor. Zapatinasasansöre bakış açısını “Bir binanın içinde hareket eden tek birim olduğu için asansör, benzersiz bir yapıya sahiptir. Asansörün doğasında hareket ve fonksiyonellik vardır. Dolayısıyla asansör, kabin, buton, kapı ve panellerden öte bir şeydir.

 

The Blue Line


The Blue Line konsepti Kleemann dizaynının temelini oluşturur. Blue (mavi) dinginliği ve iletişimi simgelerken line (hat/çizgi) iki nokta asında buluşan en basit yolu anlatır.
Blue Line Concept ‘Kleemann Dizaynının’ çıkış noktasıdır. Bu konsept sizin ve dinginliğin ve güvenli yolculuğun birliktelini oluşturur.

Asansöre dışarıdan yaklaştığınızda kalitemizi fark
edeceksiniz. Mavi çizgi tarafından yönelendirilirken,
kapının tasarımı sizi çekeçek. Kabin içine girdiğinizde
yarattığımız atmosferi derinlemesine yaşayacaksınız.